Şişli Terapi Enstitüsü, psikolog, terapi, online terapi, online psikolog, şişli, beşiktaş, nişantaşı, levent

Uzman Kadromuz

ORT
Orhan TARUK
Uzman Klinik Psikolog

Tbilisi State University'de lisans, İstanbul Arel Üniversitesi'nde klinik yüksek lisans eğitimi almış; çocuk psikolojisi, travma ve çeşitli psikolojik rahatsızlıklar üzerine çalışmış, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi eğitimleri alarak, afetlerde travma müdahale ekibinde yer almıştır.

BUİ
Bünyamin İrak
Uzman Klinik Psikolog

Uzman Psikolog Bünyamin İrak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Çift ve Aile Terapisi uzmanlığını Doğuş Üniversitesi’nde yapmış, bilişsel davranışçı terapi eğitimi almış ve çeşitli derneklere üyedir.

ezç
Emel Ezgi Çonguroğlu
Uzman Klinik Psikolog

Psikoloji lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesinde tamamlayan Uzman Psikolog Emel Ezgi Çonguroğlu, aynı üniversitede Aile Danışmanlığı ve Eğitimi alanında tezli yüksek lisansını tamamlamıştır.

ahi
Ahmet İmamoğlu
Uzman Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Ahmet İmamoğlu, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde doktora yapmıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi ve Bütüncül Psikoterapi eğitimleri almıştır.

suk
Sude Kurt
Uzman Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Sude Kurt, İstanbul Kültür Üniversitesi'nde psikoloji lisansını yüksek onur derecesiyle tamamladı. FMV Işık Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansıyla uzman klinik psikolog unvanını aldı. Stajlar ve gönüllü çalışmalarıyla çeşitli sağlık kurumlarında deneyim kazandı. 

ibd
İbrahim Deniz
Uzman Klinik Psikolog

Klinik Psikolog İbrahim Deniz, Hacettepe Üniversitesi'nden mezun olup, İstanbul Üniversitesi'nde psikanalitik psikopatoloji üzerine uzmanlık yapmıştır. Rorschach ve Tematik Algı Testi eğitimleri almış, ergen ve yetişkinlerle psikanalitik psikoterapi yürütmektedir.

hsu
Hande Soykan Uzun
Uzman Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Hande Soykan Uzun, Beykent Üniversitesi'nde psikoloji lisans ve klinik psikoloji yüksek lisansını tamamladı. Çocuk ve ergenlerle özellikle oyun terapisi üzerine uzmanlaşmıştır.

BES
Beyza Sıdan
Uzman Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Beyza Sıdan, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde onur derecesiyle mezun olup, Okan Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansı yapmıştır. Gottman Çift Terapisi, EMDR, Yeme Bozuklukları ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimleri almıştır.

güç
Gülçe Çakır
Uzman Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Gülçe Çakır, Yeditepe Üniversitesi'nde onur derecesiyle Psikoloji lisansını tamamlamış ve Okan Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul edilmiştir. Boğaziçi Üniversitesi'nde gönüllü psikolog olarak çalışmış ve KAÇUV etkinliklerine katılmıştır.

seç
Selin Çitçi
Uzman Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Selin Çitçi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji mezunu olup İstanbul Kent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansı yapmıştır. Holistik Psikoterapi Merkezi'nde çalışmış, EMDR, Ego State ve hipnoz eğitimleri almıştır.

Sağlıklı insan sevebilen ve çalışabilen insandır.

Sigmund Freud

Şişli Terapi Enstitüsü, alanında kendisini yetiştirmiş uzman bir kadroyu bünyesinde barındırmaktadır. Uzmanlarımız çalışma alanlarında sürekli olarak kendisini geliştiren, kendi terapi/analiz süreçlerinden geçmiş ya da geçmektedirler. Uzmanlarımız psikoterapi sürecinin bir parçası olarak süpervizyon süreçlerine de devam etmektedirler.

Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Sosyal Fobi, Obsesif Kompulsif Bozukluklar, Travmatik Yaşantılar, İlişkisel Problemler, Çocuk Oyun Terapileri, Çift Terapisi, Bağımlılık Terapisi, Cinsel Terapi, Kişilik Bozuklukları alanlarında çalışmalarına devam etmektedirler.

Ülkemizde psikoloji lisansına sahip olmayan, farklı lisans bölümlerinden mezun olmuş pek çok insan psikoloji yüksek lisansı yapıp kendilerini ‘Uzman Psikolog’ olarak tanıtabilmektedirler. Psikoloji lisansı 4 yıllık bir eğitimi kapsamaktayken yüksek lisans eğitimleri, özellikle niteliksiz üniversitelerde, birkaç ayda tamamlanabilmektedir. Psikolog olmak psikoloji lisansı ile başlayan ve psikoloji lisansına sahip olmayla mümkün olan bir mesleki unvandır.

Ruh sağlığı oldukça hassas bir alandır. Pek çok kimse tarafından terapi ‘sadece konuşma’ olarak görülse de terapi bir teknik ve müdahale bütünüdür. Psikoterapide olan biten her şeyin, var olan her unsurun pek çok anlamı da olabilmektedir. Psikoterapi alanında kendisini yetiştirmiş uzman psikologlar aynı zamanda kendi bireysel terapi süreçlerine de önem vermek durumundadır.

Psikoterapiden geçmek, terapistin kendi iç dünyasında olan bitenden haberdar olması ve kendi içinde yolculuk yapabilme imkanı yakalamasıdır. Kendisini dinlemeyi deneyimlememiş, kendisini duymamış bir terapistin bir başkasını dinlemesi, duyması oldukça zor bir durumdur.

Aynı zamanda bir klinik psikoloğun süpervizör desteği alması da oldukça önemlidir. Karşısındaki bireyi nasıl konumlandırdığı, nasıl duyduğu, ne hissettiği, bu hissettiklerini onunla nasıl yaşantıladığını görmesinin ender yollarından biri süpervizyondur.

Şişli Terapi Enstitüsü olarak uzmanlarımızın kendi analiz/psikoterapi süreçlerinden geçmiş/geçmekte olmalarını; süpervizyon almış/almakta olmalarını önemsiyoruz.

Bir uzman psikolog desteğine ihtiyaç duyuyorsanız psikoloji lisansına sahip bir klinik psikologtan destek alabilir, destek alacağınız psikoloğa lisansı ile ilgili sorular sorabilirsiniz. Ayrıca kendi terapi sürecinden geçip geçmediğini de doğal olarak merak edebilir ve bu sorunun yanıtını da alabilirsiniz.

İletişime Geçin

Size Ait Bir Alan Oluşturun

Terapi her şeyden önce kendinize yaptığınız bir yatırımdır.