Şişli Terapi Enstitüsü, psikolog, terapi, online terapi, online psikolog, şişli, beşiktaş, nişantaşı, levent

Emel Ezgi Çonguroğlu

Uzman Psikolog Emel Ezgi Çonguroğlu Psikoloji lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesinde tamamlayan Uzman Psikolog Emel Ezgi Çonguroğlu, aynı üniversitede Aile Danışmanlığı ve Eğitimi alanında tezli yüksek lisansını tamamlamıştır. Şişli Terapi Enstitüsü bünyesinde Bireysel Terapi, Çift ve Aile Terapisi, Cinsel Terapi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Ezgi Çonguroğlu lisans eğitimi süresince birçok sağlık kurum ve kuruluşunda stajyerlik yapmış ve ayrıca özel okullarda da gönüllü olarak staj yapmıştır.

Uzman Psikolog

Psikoloji lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesinde tamamlayan Uzman Psikolog Emel Ezgi Çonguroğlu, aynı üniversitede Aile Danışmanlığı ve Eğitimi alanında tezli yüksek lisansını tamamlamıştır. Şişli Terapi Enstitüsü bünyesinde Bireysel Terapi, Çift ve Aile Terapisi, Cinsel Terapi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Ezgi Çonguroğlu lisans eğitimi süresince birçok sağlık kurum ve kuruluşunda stajyerlik yapmış ve ayrıca özel okullarda da gönüllü olarak staj yapmıştır.

Çalışma Alanları

2012-2016 yılları arasında Doğa Eğitim kurumlarında okul psikoloğu olarak görev yapmış, burada okul öncesi çocuklara yönelik uyum sorunları, ayrılık kaygısı, bilişsel beceri eğitimleri konularında çocuklarla çalışmıştır. Ayrıca ailelerle anne baba atölyeleri, aile eğitimleri, çocuklarda cinsel eğitim gibi çeşitli alanlarda atölye çalışmaları yapmış, seminerler vermiş ve aile danışmanlığı yapmıştır.

 

2016-2018 yılları arasında Küçükçekmece Ailem Aile Danışmanlık merkezinde aile danışmanı/uzman psikolog olarak çalışmıştır. Burada yetişkinlere yönelik kaygı, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, sosyal fobi ve travma sonrası stres bozukluğu konularında düzenli çalışmalar sürdürmüştür. Ayrıca çift ve ailelere evlilik sorunları, ilişki problemleri ve boşanma süreci yönetimi gibi konularda destek vermiş ve ayrıca çiftlere cinsel terapi alanında uzman desteği sağlamıştır.

Eğitimler

Uzmanlık Alanları

2018-2021 yılları arasında Bilfen Özel Eğitim kurumunda ergenler ve ailelerine yönelik olarak çalışmalarını sürdürmüş ayrıca o yıldan bu zamana kadar da özel bir kurumda yetişkinlere yönelik bireysel danışmanlık desteği sağlamış ve bu süreçte Bilişsel Davranışçı terapi süpervizyonu eşliğinde vakalar takip etmiştir.

Türk Psikologlar ve Bilişsel Davranışçı Terapiler Dernek üyesidir. Ayrıca Viyanda yayımlanmakta olan Tuna Dergisinde yazar olarak psikoloji ile ilgili yazıları yayınlamaktadır.

İletişime Geçin

Size Ait Bir Alan Oluşturun

Terapi her şeyden önce kendinize yaptığınız bir yatırımdır.