Şişli Terapi Enstitüsü, psikolog, terapi, online terapi, online psikolog, şişli, beşiktaş, nişantaşı, levent

Orhan Taruk

Klinik Psikolog Orhan Taruk Uzman Klinik Psikolog Orhan Taruk lisans eğitimini Tbilisi State University of Georgia’da Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Psikoloji lisansının ilk iki yılında genel psikoloji alanında son iki yılında Çocuk Psikolojisi alanında eğitimler almıştır. Okul öncesi ve okul çocuklarının gelişimi, bağlanma stilleri, çocuklarda kaygı ve travmatik yaşantıların belirlenmesi, ebeveyn stillerinin çocukluk dönemindeki etkileri ile ilgili çalışmalar yürütmüştür.

Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Orhan Taruk lisans eğitimini Tbilisi State University of Georgia’da Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Psikoloji lisansının ilk iki yılında genel psikoloji alanında son iki yılında Çocuk Psikolojisi alanında eğitimler almıştır. Okul öncesi ve okul çocuklarının gelişimi, bağlanma stilleri, çocuklarda kaygı ve travmatik yaşantıların belirlenmesi, ebeveyn stillerinin çocukluk dönemindeki etkileri ile ilgili çalışmalar yürütmüştür.

Eğitimi süresince Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA), Balıklı Rum Hastanesi, Fransız Lape Hastanesi ve Florence Nightingale Hastanesinde Psikoz, Anti-Sosyal Kişilik Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Post Travmatik Stres Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk tanısı almış bireylerin klinik değerlendirmesi ve psiko-sosyal müdahale programları üzerinden gözlemlerde bulunmuştur.

Çalışma Alanları

Uzman Klinik Psikolog Orhan Taruk Lisans Eğitimi sonrasında 2010 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programına kabul edilmiş, 2014 yılında aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına kabul edilmiştir.

Yüksek Lisans eğitim dönemi boyunca; Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Varoluşçu Terapi, Psikopatoloji, Cinsel İşlev Bozuklukları Tanı ve Tedavi Teknikleri; Uyuşturucu, Alkol, İnternet Bağımlılığında Tedavi Yaklaşımları, Sanat Terapisi ve Uygulamaları, Travma ve Travmaya Müdahale alanlarında eğitim ve araştırmalar yürütmüştür. Klinik Yüksek Lisans bünyesinde süpervizör eşliğinde yetişkin bireylere yönelik çalışmalarda bulunmuştur.

Eğitimler

Uzmanlık Alanları

Yüksek Lisans eğitimi boyunca Türk Psikologlar Derneğince verilen Bilişsel Davranışçı Terapi, CETAD tarafından verilen Cinsel Terapi eğitimleri almıştır.

Adalet Bakanlığı bünyesinde ergen ve yetişkinlerle; Benlik Algısı, Özgüven Eksikliği, Kaygı, Travmatik Yaşantılar, Zorbalık, İstismar, Bağımlılık alanlarında bireysel ve grup çalışmaları yürütmüştür.

2012 yılında Van-Erciş depreminde, 2015 Soma Faciasında Türk Psikologlar Derneği koordinatörlüğünde Travma Müdahale Ekibi içerisinde yer almıştır. Her iki faciada da etkilenen bireylere yönelik olarak Yas, Travmatik Yaşantılar, Yaygın Anksiyete Bozukluğu alanlarında çocuk ve yetişkinlere yönelik müdahale çalışmaları yürütmüştür.

İletişime Geçin

Size Ait Bir Alan Oluşturun

Terapi her şeyden önce kendinize yaptığınız bir yatırımdır.