Skip to main content
Şişli Terapi Enstitüsü

Şişli Terapi Enstitüsü

İletişim

İletişim

Mesaj Gönder

Randevu almak için mail ya da telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçerek psikolojik destek talebinde bulunabilir veya merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Mesaj bırakırken size doğru bir şekilde ulaşabilmemiz için telefon numaranızı ve mail adresinizi kontrol etmeyi unutmayın lütfen.

Randevu işlemlerinizi bize mail yoluyla ya da telefon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı gün içerisinde uygunluğa göre randevu verilebilmektedir. Seanslar yüz yüze veya online şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Online Randevu

Bulunduğunuz şehirde yaşadığınız problemlere uygun bir uzman psikolog bulmakta zorluk yaşıyorsanız ya da başka nedenlerle online terapinin daha uygun bir seçenek olacağını düşünüyorsanız başvurunuzu bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz.

Online Randevu tıpkı yüz yüze yapılan terapiler gibi psikoloğunuzla belirleyeceğiniz sürede gerçekleşir. Genellikle sabit gün ve saatte belirlenen tekrarlar halinde ilerler. Online terapi için aranan en önemli niteliğin mahremiyetin sağlanması olduğu unutulmamalıdır. Mahremiyet size kendinizi daha serbest bir şekilde ifade etme imkanı sağlar. Online terapiler sıklıkla Skype, Zoom uygulamaları üzerinden bazen de Whatsapp uygulaması üzerinden video konferansı şeklinde gerçekleştirilir.

Psikoterapide zihninize gelen düşünce, imge veya çağrışımları serbestçe ifade edebildiğinizde ilerleme çok daha kolay gerçekleşir. Bulunduğunuz ortamda kendinizi ifade etmenizi zorlaştıran bir durum olduğunu düşünüyorsanız bunu terapistiniz ile paylaşmak oldukça önemlidir.

Randevu

Yüz Yüze Randevu

Yüz yüze bir randevu oluştururken size en uygun saati seçmekle başlayabilirsiniz. İlk birkaç görüşme kendinizi terapi ortamında, psikoloğunuzun karşısında nasıl hissettiğinizi değerlendirebileceğiniz bir imkan sağlar. Terapinin çerçevesi ve koşullarının size uygun olduğuna karar verip sürecin devam etmesine karar verirseniz size en uygun gün ve saati terapistiniz ile birlikte belirleyebilirsiniz.

Psikoterapide kurulan ilişki uzun süreli bir ilişkidir ve süreç ilerledikçe içsel olarak derinleşir, kendinizi daha iyi keşfedebilirsiniz. Terapi size kendinizi, ruhsallığınızı ve geçmişiniz bütünüyle değerlendirebileceğiniz bir alan sağlar. Seansınızdan birkaç dakika öncesinde hazır bulunmak zaman kaybınızı engeller ve terapinize yatırım yapmanıza olanak sağlar.

 

 

İstanbul Beşiktaş'ta Uzman Psikologlarımızdan Destek Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz