Skip to main content
Şişli Terapi Enstitüsü

Uzman Psikolog

Çift ve Aile Terapisti

Uzman Psikolog / Aile Danışmanı Emel Ezgi Çonguroğlu lisans eğitimini İstanbul Ticaret üniversitesinde tamamlamış, ardından aynı üniversitede tezli Aile Danışmanlığı ve Eğitimi yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Ezgi Çonguroğlu lisans eğitimi süresince birçok sağlık kurum ve kuruluşunda stajyerlik yapmış ve ayrıca  özel okullarda  da gönüllü olarak staj yapmıştır.

2012-2016 yılları arasında Doğa  Eğitim kurumlarında okul psikoloğu olarak görev yapmış, burada okul öncesi çocuklara yönelik uyum sorunları, ayrılık kaygısı, bilişsel beceri eğitimleri konularında çocuklarla çalışmıştır. Ayrıca ailelerle anne baba atölyeleri, aile eğitimleri, çocuklarda cinsel eğitim gibi çeşitli alanlarda atölye çalışmaları yapmış, seminerler vermiş ve aile danışmanlığı yapmıştır.

2016-2018 yılları arasında Küçükçekmece Ailem Aile Danışmanlık merkezinde aile danışmanı/uzman psikolog olarak çalışmıştır. Burada yetişkinlere yönelik kaygı, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, sosyal fobi ve travma sonrası stres bozukluğu konularında düzenli çalışmalar sürdürmüştür. Ayrıca çift ve ailelere evlilik sorunları, ilişki problemleri ve boşanma süreci yönetimi gibi konularda destek vermiş ve ayrıca çiftlere cinsel terapi alanında uzman desteği sağlamıştır.

2018-2021 yılları arasında Bilfen Özel Eğitim kurumunda ergenler ve ailelerine yönelik olarak çalışmalarını sürdürmüş ayrıca o yıldan bu zamana kadar da özel bir kurumda yetişkinlere yönelik  bireysel danışmanlık desteği sağlamış ve bu süreçte Bilişsel Davranışçı terapi süpervizyonu eşliğinde vakalar takip etmiştir.

Türk Psikologlar ve Bilişsel Davranışçı Terapiler Dernek üyesidir. Ayrıca Viyanda yayımlanmakta olan Tuna Dergide yazar olarak psikoloji ile ilgili yazıları yayınlanmaktadır.

Çalışma Alanları

Cinsel İşlev Bozuklukları, Vajinismus, Cinsel İsteksizlik, Orgazm Bozuklukları, Cinsel Eğitim, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Aile İçi İletişim Problemleri konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Aldığı Eğitimler

  • Bilişsel Davranışçı Terapi- Prof. Dr. Mehmet Z. SUNGUR
  • Cinsel Terapi- Dr. Cem KEÇE
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi-DR. Nevin Dölek
  • Yas Danışmanlığı-Dr. Nevin Dölek
  • Moxo-Moxo Türkiye
  • Çocuk ve Ergenlerde Bilişel Davranışçı Terapi-Dr. Nevin Dölek

İstanbul Beşiktaş'ta Uzman Psikologlarımızdan Destek Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz