Skip to main content
×
Şişli Terapi Enstitüsü
Home » Uzmanlarımız » Uzman Klinik Psikolog Sevilay GÜL

Uzman Klinik Psikolog Sevilay GÜL

Uzman Klinik Psikolog Sevilay Gül Kimdir? Çalışma Alanları, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bilgi ve Randevu

 

Academy of Cognitive and Behavioral Therapies (ACT) Diplomat ve Sertifikalı BDT Terapisti

Öğretim Görevlisi (Yarı Zamanlı)

 

Uzman Klinik Psikolog Sevilay Gül

Lise – Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Lisans – Koç Üniversitesi  Psikoloji

Yüksek Lisans – Okan Üniversitesi  Klinik Psikoloji

Doktora – Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji (Devam Ediyor)

 

Uzman Klinik Psikolog Sevilay Gül, Bilişsel davranışçı terapi alanında yüksek lisans eğitimine ek olarak Academy of Cognitive and Behavioral Therapies (ACT) onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimcisi olan Dr. Emel Stroup tarafından düzenlenen klinik görüşme, depresyon, anksiyete, okb ve travma konularına odaklanan workshop serilerini ve 3 yıllık süpervizyonu tamamlamıştır. ACT’nin Amerika’daki Değerlendirme Komitesi tarafından değerlendirilerek ACT Diplomate ve Bilişsel Davranışçı Terapi Terapisti olarak sertifiye edilmiştir. Bu sertifikaya sahip Türkiye’deki sayılı uzmandan biridir.

MMPI, WISC-R, Nöropsikolojik Değerlendirme Bataryası psikolojik testlerinin Türk Psikologlar Derneği onaylı uygulayıcı sertifikasına sahiptir. Koç Üniversitesi’nde  multidisipliner bir program olan Toplumsal Cinsiyet Sertifika Programı’nı da tamamlamıştır.

Uzman Klinik Psikolog Sevilay Gül ağırlıklı olarak yetişkinlerle çalışmaktadır. Duygudurum sorunları ve kaygı kökenli Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Yaygın Anksiyete Bozuklukları özel uzmanlık alanlarıdır. Bunun yanı sıra Depresyon, Yas, Travmatik Yaşantılar, Uyku Bozuklukları, Özgüven Problemleri ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. Birincil olarak bilişsel davranışçı terapi yaklaşımını kullanmakla birlikte, Bilişsel Davranışçı Terape ek olarak Şema Terapi, Gestalt Terapi ve Farkındalık Temelli Terapiler gibi farklı terapi yaklaşımlarından da faydalanmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, kısa süreli ve hedef/farkındalık odaklı bir yaklaşımı barındırır. Şema Terapi Bilişsel Davranışçı Terapiden kökenlerini alan ancak daha kapsamlı bir çalışmayı barındırır.

Uzun yıllar bir üniversitenin rehberlik merkezinde klinik psikolog olarak çalışmıştır. Şu anda özel pratiğinde danışan görmeye devam etmektedir. Klinik Psikoloji yüksek lisans öğrencilerine psikoterapi uygulamalarına ve süpervizyonuna odaklanan dersler vermektedir.

Uzman Klinik Psikolog Sevilay Gül, Şişli Terapi Ensititüsünde yüz yüze ve Online olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bilgi ve randevu talebinizi 05523470020 02123470020 nolu telefon numaraları bize iletebilirsiniz