Skip to main content
Şişli Terapi Enstitüsü

Uzman Klinik Psikolog

Hande Soykan Uzun

Çocuk ve Ergen Terapisti

Uzman Klinik Psikolog Hande Soykan Uzun Kimdir? Çalışma Alanları Nelerdir? 

Uzman Klinik Psikolog Hande Soykan Uzun lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamış, ardından aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde stajyerlik yapmış,  gönüllü olarak Yeditepe Atlas Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde de staj yapmıştır.

2015-2021 yılları arasında Küçükçekmece Ailem Aile Danışmanlık Merkezinde klinik psikolog olarak çalışmıştır. Burada çocuklara yönelik olarak Oyun Terapisi ile çocuklarda Öfke, Kayıp, Yas, Kaygı gibi konularda düzenli çalışmalar sürdürmüştür. Oyun Terapisi eğitimi süresince süpervizyon eşliğinde vakalar takip etmiştir.

Çalışma Alanları

Oyun Terapisi, Ebeveynlik Tutumları, Aile İçi İletişim Problemleri, Boşanma Sürecine Bağlı Sorunlar, Çocukluk Korkuları, Alt Islatma (enürezis), Kaka Kaçırma (enkoprezis), Çocuklarda Sınır Koyma Problemleri, Kardeş Kıskançlığı, Öfke Kontrolü, Çocukluk Çağı Depresyonu, Kaygı Problemleri, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Obsesif Kompulsüf Bozukluk, Özgüven Eksikliği, Ergenlik Sorunları, Sınav Kaygısı konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Aldığı Eğitimler

Oyun Terapisi- Klinik Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY

Rorschach- Prof. Dr. Kadir ÖZER

Bilişsel Davranışçı Terapi- Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR

WISC- IV- Türk Psikologlar Derneği

Moxo- Moxo Türkiye

Oyun Terapisi Eğitimi II. Modül Yapılandırılmış Oyun ve Sanat Psikoterapisi Teknikleri- Klinik Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY

EMDR- Klinik Psk. Emre KONUK, Klinik Psk. Asena YURTSEVER

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi- Dr. Nevin DÖLEK

Aile Destekli Online Çocuk Merkezli Oyun Terapisi- Klinik Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi- Dr. Nevin DÖLEK

İstanbul Beşiktaş'ta Uzman Psikologlarımızdan Destek Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz