Skip to main content
Şişli Terapi Enstitüsü

Psikolog

Beyza Sıdan

Yetişkin, Çift ve Aile Terapisti

Beyza Sıdan, Psikoloji lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde onur derecesi ile erken dönemde tamamladı. Daha sonra Okan Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edildi. Tez çalışmasını Dr. Öğr. Üyesi Özlem Mestçioğlu danışmanlığında Romantik İlişkilerdeki Şiddetin incelemesi üzerine yazmaya devam etmektedir. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerine ek Yıldız Teknik Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitim programını tamamladı. Uluslararası geçerliliği olan Gottman Çift Terapisi I. Düzey temel eğitimi ve II. Düzey uygulama eğitimini aldı. Ayrıca Dr. Nevin Dölek’in verdiği Kısa Süreli Çözüm Odaklı eğitimini tamamladı.

Lisans eğitimi boyunca İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde “Çocukların Yaşam Değişiklikleri Ölçeği Projesi’nde” araştırma asistanı olarak görev aldı. KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) kapsamında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde onkoloji servisinde uzun dönem stajyer psikolog olarak çocuklarla tematik sanat terapisi etkinlikleri düzenledi. Daha sonra Çimenev’de stajyer psikolog ve “Müzik ile Sanat Terapisi” adlı çalışmalarda atölye yürütücüsü olarak çalıştı. Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde staj bitirme sınavını başarı ile tamamlayarak eğitim sertifikası almaya hak kazandı. Richard J. Haier tarafından “Zekanın Sinirbilimi” adlı kitabın bölüm çevirilerini yaptı. AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) ve KAÇUV iş birliğinde yürütülen çalışmada gönüllü psikolog olarak çalıştı.

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitiminde bilişsel davranışçı terapi ekolünde süpervizyon sürecini tamamladıktan sonra bilişsel davranışçı terapisi ve Gottman Çift terapisi süpervizyon sürecine devam etmektedir. Yetişkin, çift ve aile odaklı psikoterapi yapmaktadır.

Çalışma alanları;

Bireysel Psikoterapi

Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Özgül Fobiler, Panik Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, İlişki problemleri, Öfke Denetimi, Kayıp ve Yas Süreçleri, Kişilerarası İlişki Sorunları, Stres ile Başa Çıkma

Çift ve Aile Terapisi

Romantik İlişkiler ve İletişim Sorunları, Öfke ve Kriz Yönetimi, Uyum Problemleri, Boşanma veya Ayrılma, Aldatma, Evlilik Öncesi Yaşanan Kaygılar, Çocuk Sahibi Olmaya Karar Verme, Aile İçi Problemler, Bağlanma Problemleri

Psikolog Beyza Sıdan, Yetişkin, Çift ve Aile Terapisi ile ilgili çalışmalarını Beşiktaş'ta bulunan Şişli Terapi Enstitüsü'nde tam zamanlı olarak gerçekleştirmektedir. Randevu ve Bilgi için 05523470020  nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Beşiktaş'ta Uzman Psikologlarımızdan Destek Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz