Skip to main content
×
Şişli Terapi Enstitüsü

Uzman Klinik Psikolog

Irmak Güneş Saraç

Uzman Klinik Psikolog Irmak Güneş Saraç Kimdir? Eğitimleri ve Çalışma Alanları Nelerdir? 

Uzman Klinik Psikolog Irmak Güneş Saraç, 2008 yılında lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde tamamladı. Lisans eğitimin ardından İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Anabilim dalı yüksek lisans programına kabul edildi. Yüksek Lisans ders dönemini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uygulamalı (Klinik) Psikoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimini 2018 yılında tamamladı.  "Tekrarlayan Şiddete Maruz Kalan Kadınlarda Kendine Zarar Verme Eğiliminin Projektif Testlerle Değerlendirilmesi" konulu teziyle tamamladı ve Uzman Klinik Psikolog unvanını almış oldu.

Lisans eğitimi süresince Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ergen psikiyatri servisinde, İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim dalı polikliniğinde ve Adli Tıp Kurumu 4. Kurul’da stajlarını gerçekleştirdi. 2008-2010 yıllarında çeşitli özel eğitim kurumlarında bireysel eğitim ve aile danışmanlığı alanında çalışmalar gerçekleştirdi. 2011-2019 yılları arasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı başta kadın konukevleri olmak üzere çeşitli Kuruluşlarda psikolog olarak görev yaptı.

Eğitimleri ve Çalışma Alanları

Psikoloji alanında eğitimlerini tamamlamıştır. Prof. Dr. Doğan ŞAHİN tarafından verilen ve 3 yıl süren Dinamik Yönelimli Psikoterapi Eğitimi ve Dr. Alp KARAOSMANOĞLU’nun Şema Terapi Eğitimini tamamladı. Rorschach ve Projektif Testler Derneği çatısı altında Prof. Dr. Tevfika Tunaboylu İkiz ve Dr. Öğr. Üyesi Bengi PİRİM DÜŞGÖR tarafından verilen yetişkin ve ergen Rorschach Testi eğitimi, Tematik Algı Testi (TAT) eğitimi ve Rorschach ve TAT Bütünleştirici Süpervizyon Eğitimini tamamladı. Projektif testler ve klinik çalışmalarına dair yayınlanan makaleleri ve kongre sunumları mevcuttur.

Ergen ve Yetişkinlerle; Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Sosyal Fobi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk, Travmatik Yaşantılar, İlişkisel Problemler, Bipolar Bozukluk, Borderline Kişilik, Narsistik Kişilik, Depresif Kişilik, Antisosyal Kişilik, Nevrotik Kişilik, Bağımlı Kişilik, Paranoid Kişilik Örüntüleriyle ilgili çalışmalar yürütmektedir.

Hali hazırda yetişkinlerle bireysel dinamik psikoterapi; ergen ve yetişkinlere projektif test uygulamaları alanlarında çalışmaktadır. Uzman Klinik Psikolog Irmak Güneş Saraç İstanbul Beşiktaş'ta bulunan  Şişli Terapi Enstitüsünde danışanlarını kabul etmektedir.

Uzman Klinik Psikolog Irmak Güneş Saraç'tan randevu almak isterseniz 05523470020 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Danışan Yorumları

.