Skip to main content
×
Şişli Terapi Enstitüsü

Uzman Klinik Psikolog

Hazel Esin Özdemir

Ergen Ve Yetişkin Terapisti

 

Uzman Klinik Psikolog Hazel Esin Özdemir

Uzman Klinik Psikolog Hazel Esin Özdemir, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde şeref öğrencisi derecesi ile tamamlayarak mezun olmuştur.

Lisans eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesi Psikometri Uygulama ve Araştırma Merkezinde proje görevlisi olarak yer almıştır.

Uzmanlığını ise 2017 yılında Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında Bağlanma, Narsisizm ve Reddedilme Duyarlılığı konulu tezi ile tamamlamıştır.

Lisans ve yüksek lisans öğrenimi boyunca İstinye Devlet Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ile Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde klinik stajlarını tamamlamıştır.

Dr. Emel Stroup’tan Depresyon, Anksiyete Bozuklukları ve Obsesif Kompulsif Bozuklukta Kognitif Terapi Eğitimleri ile Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi eğitimleri almıştır.

Çeşitli psikoterapi merkezlerinde yetişkin bireylerle psikoterapi süreçlerini yürütmüştür. Doktora eğitimine Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümünde devam etmekte ve aynı üniversitede yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler vermektedir.

Ergen ve Yetişkinlere Kaygı Bozuklukları, Depresif Duygudurum, Kişilik Bozuklukları, Sosyal Yaşam ve Yakın İlişki Problemleri, Öfke Sorunları, İş Yaşamındaki Problemler, Geçmişe Dönük Konular, Travma, Kayıp ve Yas Süreçleri, Ebeveynle İlişkiler, Bedensel Farkındalık, Duygu Düzenleme alanlarında psikolojik destek vermektedir.

Kendi analiz sürecine devam etmektedir. Uzman Klinik Psikolog Hazel Esin Özdemir, Beşiktaş'ta bulunan Şişli Terapi Enstitüsünde tam zamanlı olarak danışan kabul etmektedir.