Skip to main content
×
Şişli Terapi Enstitüsü

Uzman Psikologlarımız

Psikolojik Destek Almak İstediğiniz Uzman Psikolog Hakkında Bilgi Edinin

Şişli Terapi Enstitüsü, alanında kendisini yetiştirmiş uzman bir kadroyu bünyesinde barındırmaktadır. Uzmanlarımız çalışma alanlarında sürekli olarak kendisini geliştiren, kendi terapi/analiz süreçlerinden geçmiş ya da geçmektedirler. Uzmanlarımız psikoterapi sürecinin bir parçası olarak süpervizyon süreçlerine de devam etmektedirler.  Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Sosyal Fobi, Obsesif Kompulsif Bozukluklar, Travmatik Yaşantılar, İlişkisel Problemler, Çocuk Oyun Terapileri, Çift Terapisi, Bağımlılık Terapisi, Cinsel Terapi, Kişilik Bozuklukları alanlarında çalışmalarına devam etmektedirler.

uzman klinik psikolog Enes Kuş

Çift ve Aile Terapisi, Bireysel Terapi, Kurumsal Terapi, Online Terapi, Yüz Yüze Terapi

 

Uzman Klinik Psikolog Cahide Ezgi Yıldız

Bireysel Terapi,  Ergen Terapisi ve Yetişkin Terapisi, Online Terapi, Yüz Yüze Terapi

 

 

Uzman Klinik Psikolog Orhan Taruk

Ergen ve Yetişkin Psikoterapisi, Travmatik Yaşantılar, Cinsel Terapi, Online Terapi, Yüz Yüze Terapi

 

 Yetişkin Terapisti, Online Terapi, Yüzyüze Terapi

 

Uzman Klinik Psikolog Sevilay Gül

Yetişkin Terapisi, Bilişsel Davranış Terapisi, Online Terapi ve Yüz Yüze Terapi

 

Çift ve Aile Terapisi, Bireysel Terapi,  Ergen Terapisi, Bağımlılık Terapisi, Online Terapi, Yüzyüze Terapi

Ülkemizde psikoloji lisansına sahip olmayan, farklı lisans bölümlerinden mezun olmuş pek çok insan psikoloji yüksek lisansı yapıp kendilerini 'Uzman Psikolog' olarak tanıtabilmektedirler. Psikoloji lisansı 4 yıllık bir eğitimi kapsamaktayken yüksek lisans eğitimleri, özellikle niteliksiz üniversitelerde, bir kaç ayda tamamlanabilmektedir. Psikolog olmak psikoloji lisansı ile başlayan ve psikoloji lisansına sahip olmayla mümkün olan bir mesleki unvandır.

Ruh sağlığı oldukça hassas bir alandır. Pek çok kimse tarafından terapi 'sadece konuşma' olarak görülse de terapi bir teknik ve müdahale bütünüdür. Psikoterapide olan biten her şeyin, var olan her unsurun pek çok anlamı da olabilmektedir. Psikoterapi alanında kendisini yetiştirmiş uzman psikologlar aynı zamanda kendi bireysel terapi süreçlerine de önem vermek durumundadır.

Psikoterapiden geçmek, psikoloğun, terapistin kendi iç dünyasında olan bitenden haberdar olmasıdır. Kendi içinde yolculuk yapabilme imkanı yakalamasıdır. Kendisini dinlemeyi deneyimlememiş, kendisini duymamış bir terapistin bir başkasını dinlemesi, duyması oldukça zor bir durumdur.

Aynı zamanda bir klinik psikoloğun süpervizör desteği alması da oldukça önemlidir. Karşısındaki bireyi nasıl konumlandırdığı, nasıl duyduğu, ne hissettiği, bu hissettiklerini onunla nasıl yaşantıladığını görmesinin ender yollarından biri süpervizyondur.

Şişli Terapi Enstitüsü olarak uzmanlarımızın kendi analiz/psikoterapi süreçlerinden geçmiş/geçmekte olmalarını; süpervizyon almış/almakta olmalarını önemsiyoruz.

Bir uzman psikolog desteğine ihtiyaç duyuyorsanız psikoloji lisansına sahip bir klinik psikologtan destek alabilir, destek alacağınız psikoloğa lisansı ile ilgili sorular sorabilirsiniz. Ayrıca kendi terapi sürecinden geçip geçmediğini de doğal olarak merak edebilir ve bu sorunun yanıtını da alabilirsiniz.

İstanbul Beşiktaş'ta Uzman Psikologlarımızdan Destek Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz

Psikolog, İstanbul- Beşiktaş

  • Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlayan Uzman Klinik Psikolog Bünyamin İrak, lisans eğitimi süresince birçok gönüllü projede yer almıştır.
  • Çocuk ve Ergen Terapisi, Oyun Terapisi, Bireysel Terapi, Aile Terapisi - Uzm. Klinik Psikolog Didar Bulut Paşalıoğlu hakkında daha fazlası ve randevu için..
  • Uzman Klinik Psikolog Orhan Taruk Kimdir? Hakkında | Çalışma Alanları | Yorumlar | Randevu

    Lisans Eğitimi ve Çalışmaları

    Uzman Klinik Psikolog Orhan Taruk lisans eğitimini Tbilisi State University of Georgia’da Psikoloji  bölümünde  tamamlamıştır. Psikoloji lisansının ilk iki yılında genel psikoloji alanında son iki yılında Çocuk Psikolojisi alanında eğitimler almıştır.  Okul öncesi ve okul çocuklarının gelişimi, sosyalleşmeleri, ebeveyn stillerinin çocukluk dönemindeki etkileri ile ilgili çalışmalar yürütmüştür. Eğitimi süresince Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA), Balıklı Rum Hastanesi, Fransız Lape Hastanesi  ve  Florence Nightingale Hastanesinde Psikoz, Anti-Sosyal Kişilik Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Post Travmatik Stres Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk tanısı almış bireylerin klinik değerlendirmesi ve psiko-sosyal müdahale programları üzerinden gözlemlerde bulunmuştur.
  • Bireysel Psikoterapi, Ergen Terapisi, Travmatik Yaşantılar, İlişkisel Problemler- Uzman Klinik Psikolog Orhan Taruk hakkında daha fazlası ve randevu| terapi ücretleri, Şişli Psikolog, Beşiktaş'ta psikolog, tavsiye
  • Ergen, Yetişkin Terapisti