Skip to main content
×
Şişli Terapi Enstitüsü

Online Terapi | İstanbul, Beşiktaş

Online terapi nedir? Kimler psikolog veya terapistlerden online terapi alabilir? Tarihi nedir? Sanal terapi odaları nasıldır? Uygulanan terapi ekolleri nelerdir?

E-terapi, teleterapi ve e-danışmanlık olarak da bilinmekte olan online terapi, profesyonel ruh sağlığı hizmet ve desteğinin internet üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır. Bu platformdaki uzmanlarımız ruh sağlığı alanında eğitim almış ve psikoterapi konusunda profesyonel kişilerdir.

İnternet üzerinden gerçekleşen bu terapi; sesli, yazışarak ve video görüşme yoluyla gerçekleşmektedir. Danışan ve terapist arasındaki bu etkileşimler standart yüzyüze terapi deneyimine uygun olarak tasarlanmış, güvenliği sağlanmış platformlarda yapılmaktadır. Dilerseniz, bireysel psikoterapi, çocuk ve ergen psikoterapisi, çift ve aile terapisi, cinsel terapi alanlarında profesyonel destek almanız mümkündür.

 Kimler Faydalanabilir?

  • Psikoterapi talep ettiği psikoloğu başka şehirde olan kimseler
  • Şehir içi ulaşım ve zaman problemi olanlar
  • Vakitten kazanmak, esnek saat uygulamalarından faydalanmak isteyen kimseler
  • İnternet kullanımının kolay ve faydalı olduğuna inanan kimseler
  • Engelliler için kolaylaştırıcı bir seçenek olduğundan, engelli kimseler
  • İletişim kurmakta zorlanan kimseler
  • Kendi zaman dilimine göre randevu oluşturmak isteyen kimseler
  • Gizlilik ölçülerini kendi belirlemek isteyen kimseler

Sanal Terapi Odaları

Sanal terapi ortamlarında psikoterapi ofisleri kurulur ve bu terapi ofislerinden bekleme odası, psikoterapi odası gibi normal bir terapi ofisinden beklenenler bulunur. Sanal terapi sitelerine üye olan uzmanlarımız teknik tabandan yararlanarak terapi uygularlar.

Farklı terapi ilkeleri

Terapistler eğitimlerini çeşitli ekollerle çalışmak üzere tamamlamış olabilirler. Bu psikoterapi yaklaşımları: bilişsel davranışçı terapi, hümanist yaklaşım, sistemik aile terapisi vb..

Yaşadığınız yerde psikolog desteği almakta zorluk yaşıyorsanız, her hangi bir engel nedeniyle düzenli olarak terapi alamamayacağınızı düşünüyorsanız bu seçenek sizin için oldukça uygun bir seçenek olabilir.

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Şişli Terapi Enstitüsü olarak psikolog lisanslı uzmanlarımızla çeşitli alanlarda psikolojik destek sunmaktayız. Çalışma alanlarımızla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.